• Mehmetçik artık dev helikopterlerle taşınacak

  • Hangi içeceği ne zaman içmeli?

  • Kasımpaşa 2-0 Fenerbahçe

23 Aralık 2013 Pazartesi

Melis’ten yeni yaşam pozu

İzmir’de, sağlığına kavuşması için Türkiye’nin seferber olduğu, başarılı geçen ilik nakli sonrası yeni yaşamına Merhaba diyen 7 yaşındaki Melis Akbaş’ın, hastane odasındaki mutluluk pozu ortaya çıktı.
Fotoğrafta, minik Melis’in naklin ardından sağlığının ve moralinin gayet yerinde olduğu görüldü.
Sevil ile Bahadır Akbaş çiftininbiricik kızlarıMelis’e, 4.5 yaşındayken lösemi teşhisi konuldu. 2.5 yıl süren tedavinin ardından Akbaş’ın tedavisi sonlandı, ancak 20 gün sonra tekrar kansere yakalandığı saptandı. Tedavisine Ege Üniversitesi Hastanesi’nde devam edilen minik Melis’e uygun ilik bulunması için tüm Türkiye seferber olurken, umut veren haber Almanya’dan geldi. Heyecanla uygun iliği bekleyen Akbaş Ailesi, bu haberle yeniden sevince boğuldu. Tercih edilen dönörden alınan kök hücre geçen perşembe günü saat 22.00 sıralarında Alman görevliler tarafından kente getirildi.

Uygun iliğin kente ulaşmasının ardından Melis, Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji ve Kemik İliği Transplantasyonu Hastanesi’nde operasyona alındı. Yaklaşık bir saat 10 dakika süren işlemin ardından uygun ilik, Melis’e başarıyla nakledildi. Operasyonun ardından yeni yaşamına 'Merhaba' diyen, odasında dinlenmeye çekilip destek tedavisine devam edilen minik Melis’e nakledilen iliğin uyum sağlayıp sağlamayacağının üç haftalık sürecin ardından belli olacağı kaydedildi.

'NAZAR DEĞMESİN'
Başarılı geçen nakille önce ailesine sonra kendisine büyük destek veren tüm Türkiye’ye rahat bir nefes aldırıp sevinç yaşatan Melis’in, hastane odasındaki mutluluk pozu DHA muhabirince elde edildi. Zaman zaman destek tedavisi sırasında ortaya çıkan kan ve trombosit ihtiyacı gönüllüler tarafından sağlanan Melis’in, yeni yaşamının ilk fotoğrafında, sağlığının ve moralinin gayet yerinde olduğu görüldü, nazar değmemesi, bir an önce sağlığına kavuşması temennisinde bulunuldu. (DHA)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...