• Mehmetçik artık dev helikopterlerle taşınacak

 • Hangi içeceği ne zaman içmeli?

 • Kasımpaşa 2-0 Fenerbahçe

6 Nisan 2014 Pazar

6 kişiyi yedi en sonunda yakalandı

Uganda’da Victoria Gölü sahilinde altı kişinin katili olduğu düşünülen dev timsah yakalandı.


ACUNN.COM / DIŞ HABER


Uganda’da Victoria Gölü sahilinde altı kişinin katili olduğu düşünülen   yakalandı.

Beş buçuk metrenin üzerindeki ve yaklaşık bir ton ağırlığındaki canavar, vahşi yaşam memurları tarafından sağ olarak ele geçirildi. Son kurbanının iki çocuk babası Bosco Nyasi olduğu tahmin edilen timsahın 80 yaşında olduğu belirtiliyor.

Öldürdükleri dışında pek çok balıkçıyı da yaralayan hayvanın insan etinin tadını aldıktan sonra durdurulmasının zor olduğu ve mutlaka daha güvenli bir bölgeye nakledilmesi gerektiği söylenen timsah için başlatılan arama çalışması sonuç verdi.

Korucular tarafından dört gün boyunca aranan timsah büyük bir parça et ve kancalı halatlar yardımıyla köşeye sıkıştırıldı ve Kakira köyünden gelen yüzlerce insanın bakışları arasında yakalandı. Timsah buradan, Murchison Şelaleleri milli parkına transfer edilecek.


Haber ile ilgili metin girin!.


Şu ana kadar yakalanan en büyük timsahlardan biri olan hayvan, Filipinlerde yakalanan 6,5 metre uzunluğundaki dünya rekortmeni timsahtan sadece 47kg daha hafif.

Afrika’da su aygırları ve arslanların ardından en tehlikeli üçüncü tür olan timsahlar yılda 275 ila 745 saldırıdan sorumlu tutuluyorlar.


KAYNAK: ACUNN.COM / DIŞ HABER

1 yorum:

 1. İyi günler,

  Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) olarak dijital ortamda kaliteli içerik üreten içerik yaratıcılarının sesini geniş kitlelere duyurmak amacıyla bir platform kuruyoruz. Sitenizde yer alan kaliteli içeriğiniz sebebiyle bu platformda sizinle de işbirliği yapmak istiyoruz. Konuya ilişkin bilgi paylaşımında bulunmak üzere size ulaşabileceğimiz elektronik posta adresiniz ve iletişim bilgilerinizi blog ismiyle birlikte bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.
  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

  http://www.byegm.gov.tr/turkce/duyuru/turkiye-yerel-medya-ve-blogger-platformu/59079

  Görüşmek üzere.

  T.C. Başbakanlık BYEGM

  www.facebook.com/BBYEGM
  twitter.com/byegm

  email:portal@byegm.gov.tr

  YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...